Kaviárové toasty

Píchačky - 2.3

PHP skript, který sleduje vaši aktivitu na internetu. Práskne na vás, kolik času jste strávili online. Potřebujete k tomu jen vlastní stránky s podporou PHP, MySQL a ICQ účet.

Skript při každém spuštění zjistí z ICQ statusu, jestli jste online nebo ne a zapíše to do databáze. Čím častěji ho spouštíte (při každém zobrazení vašich stránek nebo třeba CRONEM – můžete ho ve windowsech nahradit pomocí Remote Cron použití vysvětleno v readme), tím to je přesnější. Stačí také okamžitě po připojení a těsně před odpojením navštívit stránku s měřícím kódem.

Pro správnou funkci musíte mít povolené v ICQ zobrazování statusu na internetu, více na icq.com. Něco o zobrazování statusu na webových stránkách najede také na icq.com.

V akci to můžete vidět zde na webu. Dá se to využít ještě k něčemu, ten skript vytváří proměnnou $status, která může být 1 pro online, 0 pro offline nebo 2, když se něco nepovede. To se dá použít třeba pro obarvení ICQ čísla, jako to vidíte zde v patičce.

ICQ stavy Away a Not Available se berou jako online, invisible jako offline.

Můžete také použít rss kanál informující o nových verzích toho mého výtvoru – pichacky.xml

Nápovědu a návod k instalaci najdete v souboru readme. Můžete se taky zeptat přímo mě na ICQ nebo mailu, rád vám odpovím. Instalace není složitá ale vyžaduje základní znalosti php a html.

Changelog

Stáhnout pichacky.zip. Obsahuje pět souborů php a readme.

Poslední verze vyšla 15. září 2006

Changelog     RSS nových verzí

Komentáře:
Tohle všechno má na svědomí Béďa   ICQ: 233479341   Béďa CMS   Mapa webu   GeoURL