Kaviárové toasty

Béďův Web Development Setup - 0.92

Moje nastavení Opery. Je založeno na Web Developer Toolbar &;amp; Menu for Opera 9


Stáhnout

Opera je už v základním nastavení velice dobrý prohlížeč, ale jeho největší síla spočívá v úžasných možnostech přizpůsobení celého programu vašim konkrétním potřebám. Moje nastavení se snaží nechat maximum prostoru obrazovky pro stránky a přidat mnoho užitečných funkcí nejen pro webdesignery.


Nemám rád zbytečně ikony, nabídky a plýtvání místem, proto používám v názvech tlačítek zkratky, které jsou vysvětleny na obrázku.

Pro správné fungování si musíte stáhnout soubor s nastavením toolbaru, jeden ze souborů s nastavením menu a uživatelské JS zmíněné níže (případně všechny pohromadě v zip archivu dole Co je uživatelský javascript a jak ho zprovoznit?) Při „instalaci“ se změní rozmístění tlačítek v Opeře tím pádem i vaše osobní, pokud nějaké máte. Vše jde jednoduše vrátit do normálu – Nástroje (ctrl+F12) > Nastavení > Pokročilé > Lišty a tam vyberte vaše původní nastavení, nejspíš Opera standard (Změněno).

Normální verze menu obsahuje většinu položek všech menu jako defaultní nastavení, je přeházené pořadí jednotlivých položek a jsou přidány nové. Osekaná verze je ochuzená o položky, které se dají dosáhnout rychleji jiným způsobem, většinou pomocí klávesových zkratek.

Nastavení není děláno univerzálně, ale je šité na míru přímo mně, proto nečekám, že bude vyhovovat všem, může ale posloužit jako dobrý základ pro tvorbu vašeho vlastního nastavení ať už přímou editací .ini souborů nebo ‚jen‘ úpravou pomocí myši v přímo v Opeře. Mám panely přesunuté na pravou stranu, přijde mi to mnohem přirozenější než vlevo, ze začátku to je trochu divné, ale po čase si zvyknete. Jak to vrátit zpět je popsáno ve článku na Intervalu.

Opera s tímto nastavením obsahuje mnoho nestandardních funkcí, pokusím se ty nejzajímavější představit, ale je jich mnoho, proto vám doporučuji po „instalaci“ prohlédnout si všechny položky ‚webdesignerské lišty‘, která je defaultně zobrazená, ale potřeba je většinou jen při tvoření stránek a při brouzdání jen překáží, skryje se tlačítkem vedle adresního řádku (viz obrázek)

Tlačítko „Překlad“ překreslí stránku a každé slovo, které umí přeložit, dá do s title ve kterém je překlad. Po najetí myší nad slovo se překlad zobrazí ve stavovém poli (vpravo od adresního řádku) nebo po chvíli i jako bublina. Požívá nástroj http://slovnik­.zcu.cz/online­/. Načítá se to sice docela dlouho a občas to trochu rozhodí design, ale při čtení anglických textů to je daleko praktičtější, než překládat každé neznámé slovíčko zvlášť, i když jsem pro to udělal samostatnou položku v menu, které se zobrazuje při vybrání nějakého textu.

V kontextovém menu a na ‚webdesignerské liště‘ je položka ‚Otevřít IE jádrem do nového tabu‘ resp. ‚IE jádro‘, které otevřou vybranou stánku v novém tabu s jádrem Internet Exploreru. Je potřeba nainstalovat si Neptune plugin – popis instalace (en) nebo také na oficiálních stánkách Opery (en)

V kontextovém menu u vybraného textu je položka „Zdrojový kód výběru“, která zobrazí HTML kód vybrané části stránky. Aby tato položka fungovala, musíte si stáhnout příslušný uživatelský javasrcript ( podrobnosti ).

Aby fungoval výpočet S-ranku (webdesignerská lišta > záložka SEO) musíte si stáhnout i uživatelský javascript s touto funkcí (podrobnosti). Aby se google PageRank zobrazoval graficky musíte si taká stáhnout uživatelký javascript s touto funkcí (podrobnosti-en).

Doporučuji skrýt hlavní aplikační menu – musíte upravit definici klávesových zkratek (Ctrl+F12 > Pokročilé > Klávesnice a myš > Klávesnice > Upravit > Application > najděte záznam „Platform Unix, F11 alt“ a umažte „Platform Unix, " aby zbylo jen "F11 alt“. Teď pomocí alt+F11 skrýváte/zobra­zujete hlavní menu, dále doporučuji namapovat minimálně Chybovou konzoli a ‚duplikovat záložku‘ na nějaké příhodné klávesy. Chybová konzole má název ‚Show Message consol‘ a duplikovat záložku je ‚Duplicate page‘, ono vám to nabídne, až začnete psát…

Další podrobnosti jsou v článku na blogu – Opera – moje konfigurace

Download

Béďův Web Developer Toolbar
Béďovo Web Developer Menu
Béďovo Web Developer Osekané Menu

Všechny uživatelské JS zmíněné výše

Poslední verze vyšla 15. září 2006

Changelog     RSS nových verzí

Komentáře:

Tento můj výtvor ještě nebyl komentován, užijte si prvenství.

RSS komentářů tohoto výtvoru   RSS všech komentářů












Tohle všechno má na svědomí Béďa   ICQ: 233479341   Béďa CMS   Mapa webu   GeoURL